JABLOTRON ALARMS

Aplikacja mobilna MyJABLOTRON

Zdalne sterowanie alarmem

Steruj zdalnie systemem alarmowym i automatyką domową w domu, biurze lub na działce. Zarządzaj szybko i intuicyjnie ustawieniami systemowymi, powiadomieniami i kontrolą dostępu wprost z aplikacji mobilnej gdziekolwiek się znajdujesz.

Aplikacja mobilna MyJablotron, łatwe sterowanie twoim alarmem Jablotron

Aplikacje mobilne do sterowania urządzeniami domowymi typu smarthome czy wideodomofonem są dzisiaj tak powszechne i naturalne, że nie możemy sobie wręcz wyobrazić bez nich życia. Nie inaczej jest w przypadku alarmów Jablotron, do których producent przygotował własną autorską aplikację mobilną MyJablotron obsługującą systemy alarmowe tego producenta.

Bezpieczeństwo i kontrola nad alarmem

Dlaczego tak użyteczna jest aplikacja do obsługi alarmu w domu lub firmie? Odpowiedź jest w zasadzie bardzo prosta. Dzięki temu, że telefon komórkowy większość z nas ma zawsze przy sobie, mamy stały dostęp do informacji o zabezpieczeniu obiektu i w ten sposób ograniczamy stres i niepewność o nasz dobytek, mamy pewność, że w naszym domu czy firmie wszystko jest w porządku a systemem stale monitoruje stan obiektu.

Aplikacja MyJablotron nie tylko umożliwia proste sterowanie systemem alarmowym ale w czasie rzeczywistym informuje o wszystkich uzbrojeniach i rozbrojeniach systemu oraz o wszelkich sytuacjach alarmowych jak naruszenie chronionej strefy (włamanie), zagrożenie pożarem czy zalanie mieszkania. Jeśli posiadasz w swoim systemie czujkę PIR z aparatem lub też kamerę, aplikacja umożliwi Ci również wideo weryfikację sytuacji w chronionym obiekcie.

Panel główny aplikacji

Wszystkie alarmy w jednym miejscu

Jeśli posiadasz jeden lub więcej alarmów Jablotron w domu, biurze czy na działce, aplikacja umożliwi Ci zarządzanie wszystkimi systemami alarmowymi z jednego miejsca. Każdy z członków twojej rodziny może również posiadać własną aplikację MyJablotron z przypisanym dostępem do konkretnych alarmów i ich funkcji.

Dzięki przejrzystemu interfejsowi szybko się odnajdziesz i dowiesz o stanie uzbrojenia każdego z systemów. Aplikacja obsługuje takie systemy alarmowe jak: JABLOTRON 100 / 100 PLUS (JA-100), JABLOTRON MERCURY, JABLOTRON OPTIMO (JA-10).

Sterowanie systemem

Zarządzanie i sterowanie alarmem domowym i jego funkcjami

Szybkie spojrzenie na ikony kłódek daje informację o uzbrojonych strefach, a tapnięcie całego segmentu umożliwi Ci przejście do szczegółów stanu stref, ustawień alarmu, informacji i historii zdarzeń alarmowych.

Niezależnie gdzie obecnie przebywasz możesz zdalnie sprawdzić stan i uzbroić lub rozbroić cały system alarmowy lub każdą z jego stref oddzielnie. Możesz również przechodząc do sekcji wyjść programowalnych PG sterować automatyką domową i sterować bramą wjazdową / garażową czy uruchomić dodatkowe podlewanie trawnika.

Stabilność dzialania i powiadomienia systemowe

Bezpieczne i nieprzerwane działanie alarmu w twoim domu

Wszystkie alarmy domowe Jablotron (Optimo, Jablotron 100, Mercury) posiadają funkcję sprawdzania prawidłowego działania wszystkich swoich komponentów i informowania użytkownika o problemach w ich działaniu, sabotażu (oderwania urządzenia np. od ściany) czy problemach związanych z zasilaniem / słabą baterią.

Umożliwiają to w różny sposób np. sygnalizując stan na klawiaturach lub w bardziej ergonomiczny a zarazem pewny sposób za pośrednictwem aplikacji mobilnej MyJablotron generując monity o usterce lub wysyłając powiadomienia PUSH. Dzięki temu twój system zawsze będzie bezpieczny i w pełni sprawny.

Historia działania

Stały wgląd w historię zdarzeń alarmowych

Jedną z podstawowych funkcjonalności aplikacji MyJablotron jest historia działania każdego systemu alarmowego do którego masz przydzielony dostęp lub jesteś jego właścicielem. W sekcji tej znajdziesz całą historię działania tj. uzbrojenia / rozbrojenia alarmu, załączania/wyłączania urządzeń podpiętych do wyjść programowalnych czy informacji o słabej baterii.

Ustawienia systemu

Dostęp do ustawień i informacji z alarmu

Ustawienia listy i dostępu użytkowników do systemu alarmowego czy powiadomień, które ma wysyłać konfiguruje się zazwyczaj w trakcie lub tuż po wykonaniu instalacji alarmowej. Nie rzadko jednak w czasie użytkowania, ustawienia te musimy zmienić. Można to zrobić podłączając laptopa z oprogramowaniem Jablotronu do centrali alarmowej, ale można też wygodniej wykorzystując w tym celu aplikację mobilną MyJablotron.

Aplikacja zapewnia ewidencję wszystkich peryferii podłączonych do systemu i ich stanu, zarządzanie użytkownikami oraz zarządzanie powiadomieniami. Do bardziej szczegółowego programowania systemy producent przewidział aplikację MyCompany dedykowaną instalatorom alarmowym.

Ustawienia powiadomień

Powiadomienia o zdarzeniach

Do ciekawych opcji należy tutaj możliwość włączenia powiadomień PUSH, które są lepiej widoczne niż standardowe powiadomienia SMS.

Możesz również skonfigurować jakiego typu zdarzenia i z której strefy centrala alarmowa ma przesyłać powiadomienia na twoje urządzenie mobilne tj:

  • Uzbrojenie systemu,
  • Rozbrojenie systemu,
  • Alarm,
  • Usterka urządzenia, komunikacji lub zasilania,
  • Weryfikacja potwierdzona zdjęciem z czujki foto.

Konfiguracja powiadomień została również rozbudowana o zdarzenia pochodzące z wyjść programowalnych PG (np. aktywacja zraszaczy w ogrodzie, oświetlenia zewnętrznego czy otwarcia bramy garażowej) a także zdarzenia rejestrowane przez czujniki temperatury wg. preferencji użytkownika.

Kontrola dostępu

Zarządzanie dostępem do alarmu

Jako właściciel (administrator alarmu) możesz zarządzać dostępem do systemu alarmowego dodając/usuwając użytkowników lub modyfikując ich prawa dostępu.

W kontroli dostępu np. w firmie lub biurze gdzie jest duża liczba pracowników doskonale sprawdzi się wyszukiwarka użytkowników. Systemy alarmowe Jablotron 100 / 100PLUS umożliwiają nawet 600 użytkowników a JABLOTRON MERCURY i JA-10 do 32 użytkowników.

<Menu