JABLOTRON ALARMS

Ostrzega i powiadamia

Twój alarm stoi na straży nie tylko Twojego mienia, ale tez życia i zdrowia, zawsze powiadomi Cię o zagrożeniu w domu, firmie lub gdziekolwiek będziesz.

Sygnalizacja alarmów i powiadomienia

System alarmowy IP JABLOTRON MERCURY umożliwia zabezpieczenie max. 4 stref co jest wystarczające do ochrony mieszkania, domu jednorodzinnego, firmy lub biura. Każde naruszenie ochrony (detekcja ruchu lub otwarcia drzwi) czy zagrożenie dla użytkownika i jego mienia (pożar, zalanie wodą) wywołuje zaprogramowaną reakcję alarmu – sygnalizację sytuacji alarmowej.

Jest to jedna z najważniejszych funkcji każdego systemu alarmowego, a reakcja systemu może być różna w zależności od danej sytuacji, jego konfiguracji oraz stanu (włączony / wyłączony).

Dlaczego syrena jest istotnym elementem każdego alarmu

Podstawową i domyślną funkcją alarmu jest ochrona mienia oraz życia i zdrowia użytkowników. Można tutaj rozróżnić kilka podstawowych typów sygnalizacji w zależności od stanu systemu i wszystkie są typami alarmowymi:

  • sygnalizowanie włamania (alarm włączony) w przypadku wykrycia ruchu, otwarcia drzwi lub okna,
  • sygnalizowanie zagrożenia życia lub napadu uruchamiane wciśnięciem przycisku alarmowego przez użytkownika,
  • sygnalizowanie niebezpieczeństwa wystąpienia pożaru jak dym i wysoka temperatura, wycieku wody lub zalania (alarm włączony lub wyłączony)

Sygnalizacja może pełnić również role użytkowe:

  • informowanie o wejściu klienta np. do sklepu, biura lub punktu usługowego (alarm wyłączony) dzięki wykorzystaniu sygnalizatora wewnętrznego oraz tej samej czujki ruchu / otwarcia, która w stanie uzbrojenia (włączonego alarmu) pełni rolę anty-włamaniową,
  • jako dzwonek do drzwi przy wykorzystaniu sygnalizatora wewnętrznego i przycisku bezprzewodowego

Syreny wewnętrzne

Sygnalizatory akustyczne wewnętrzne pełnią zazwyczaj podwójną rolę. Można je stosować wyłącznie wewnątrz obiektu w pomieszczeniach zamkniętych do sygnalizacji włamania i napadu. Dzięki niej włamywacz pod presją może dokonać przeszukania mienia znacznie krócej lub wręcz zrezygnować z kradzieży. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że poziom głośności syreny wewnętrznej nie jest wystarczający aby sygnalizować alarm również na zewnątrz budynku. Syrena wewnętrzna sprawdzi się natomiast w przypadku alarmowania domowników o niebezpieczeństwie wejścia intruza np. w nocy przez okno na parter, kiedy domownicy śpią na piętrze lub do garażu w celu kradzieży auta, czy też w sytuacji bezpośrednio zagrażającej życiu i zdrowiu ludzi jak pożar czy wyciek gazu.

Zewnętrzne sygnalizatory optyczno-akustyczne

Przewodowe i bezprzewodowe sygnalizatory zewnętrzne w JABLOTRON MERCURY są urządzeniami przystosowanymi do trudnych warunków atmosferycznych takich jak wysoka i niska temperatura a także wykazują się wysoką odpornością na wilgoć jak opady deszczu czy śniegu. Ich charakterystyka akustyczna oraz mocne błyskające światło pozwala głośno sygnalizować sytuacje alarmowe na zewnątrz domu czy firmy. Syrena zew. tak jak jej wewnętrzny odpowiednik jest również elementem odstraszającym potencjalnych włamywaczy.

Dostępne modele tego urządzenia dedykowane do serii JABLOTRON MERCURY oraz JABLOTRON 100 / 100 Plus posiadają wymienną pokrywę w kolorach: biały, szary, antracyt, stal szczotkowana. Dzięki temu urządzenia można bardzo dobrze dopasować do własnych preferencji i potrzeb oraz każdego typu i stylu elewacji zewnętrznej budynku.

Powiadomienia na telefon komórkowy

Niezależnie od tego czy alarm do domu posiada w swojej konfiguracji sygnalizator czy nie, system zawsze przesyła powiadomienia alarmowe na telefon komórkowy użytkownika w formie połączeń telefonicznych, wiadomości SMS lub PUSH, które są lepiej widoczne.

Nieistotne jak daleko od domu znajdują się użytkownicy, system alarmowy IP JABLOTRON MERCURY stale monitoruje obiekt i w razie konieczności wysyła powiadomienia z chmury do konkretnych użytkowników wg. konfiguracji, którą można ustawić np. w aplikacji mobilnej MyJablotron. Dzięki temu, że konfiguracja obejmuje edycję i nadawanie praw użytkownikom oraz ustawienia jakiego typu powiadomienia mają być wysyłane do poszczególnych osób, sposób dostarczenia informacji jest maksymalnie spersonalizowany.

Aby MERCURY mógł komunikować się z chmurą i dostarczać użytkownikowi powiadomienia i różnego rodzaju informacje (np. o słabej baterii) oraz zdjęcia do weryfikacji z czujek foto, niezbędne jest zapewnienie komunikacji centrali alarmowej z chmurą.

Komunikacja systemu alarmowego z chmurą

JABLOTRON MERCURY to alarm IP, dzięki temu zdalne sterowanie za pomocą smartfona, przesyłanie powiadomień oraz konfiguracja odbywa się za pośrednictwem chmury, do której przydzielany jest dostęp w abonamencie. Centrali alarmowej należy zatem zapewnić stały dostęp do internetu za pomocą modułów łączności GPRS (opcjonalnie) lub wbudowanego w centrali alarmowej modułu LAN.

<Sygnalizatory JABLOTRON MERCURY
Sygnalizacja wewnętrzna
JA-110A
Syrena wewnętrzna zasilana z magistrali BUS z przyciskiem
Kolor:
JA-110A IIJA-150A II
Sygnalizatory wewnętrzne BUS oraz bezprzewodowy z przyciskiem oraz podtrzymaniem bateryjnym
Kolor:
JA-152A
Syrena wewnętrzna zasilana 230V AC z podtrzymaniem bateryjnym
Kolor:
Sygnalizacja zewnętrzna
JA-115AJA-165A
Zewnętrzne sygnalizatory akustyczno-optyczne włamania i napadu
Kolor:
<Menu